Košice - Prešov 29:33 v 2. finále play off hádzanárskej extraligy mužov

18.05.2008 Celý región

Košice 18. mája (TASR) - V druhom zápase finálovej série o majstra Slovenska hádzanárov zvíťazil Tatran Prešov na palubovke Košíc 33:29 a v sérii vedie 2:0.
IS Košice - Tatran Prešov 29:33 (15:19)
Zostavy a góly: Olejár, Paul - Mazák, Hruščák 3/1, Nuber, Štefanisko, Ján Kolesár 4, Guzy 1, Pecha, Bokol 1, Styrančák 6, Durilla 7, M. Kolesár, Petraško 7/1 - Bakša, Meluš - Mazúr, T. Mažár 1, Huňady 4/1, Urban, Pekár 5, Fuňak 4, Radčenko 5, Tumidalský 1, Mikéci 1, Kozlov 11/4, S. Mažár, Dudáš 1
Rozhodovali: Šubák, Vydra
vylúčení: 5:9
ČK: Štefanisko po troch vylúčeniach - Kozlov po troch vylúčeniach
sedemmetrové hody: 2/2 - 7/5
700 divákov
Na zápasy: 0:2

Úvod lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa pri dobrej obrane dokázali dostať do rýchlych brejkov, ktoré 100-percentne premieňali. Košice sa vrátili do zápasu v druhej polovici prvého polčasu po výmene brankára Olejára. V druhom polčase znížili až na rozdiel dvoch gólov, Prešov si však kontroloval víťazstvo až do konca.